Akademie AEGIS

 

Ledvinka AEGIS 3.GENERACE

V průběhu posledních let se stala naše ledvinka bezesporu nejkopírovanějším výrobkem svého druhu a alespoň napodobit se jí snaží mnoho výrobců, ať už v ČR nebo v Evropě...

autor: Akademie Aegis, 19.01.2011  ::celý text:

E-SHOP Aegis

Připravuje se nová podoba nabídky produktů Aegis...

autor: Akademie Aegis, 30.12.2010  ::celý text:

Výcvikový rok 2010...pořádali jsme

Právě uplynulý rok 2010 byl v naší výcvikové činnosti opravdu bohatý a nejen proto si zaslouží malé ohlédnutí. V tomto roce jsme realizovali několik prestižních výcviků pro ozbrojené složky a vzrůstající zájem z tohoto směru o naše "know-how" nás upřímně těší.
Ale i nabídka standardních kurzů byla minulý rok obohacena o několik novinek a rozhodně na civilní majitele zbraní nezapomínáme.

autor: Akademie Aegis, 27.12.2010  ::celý text:

Jako každý rok, i letos tradičně: Vzhůru na Štědrý den na střelnici! :-)

Tradice se mají dodržovat a i my v Aegisu už několik let jednu máme... Na Štědrý den dopoledne vyrážíme s partou kamarádů a nejbližších kolegů na střelnici, kam jinak po celý rok jezdíme jen pracovat a trénovat. Vyjet se příjemně odreagovat a udělat si srandu i sami ze sebe, pojíst něco vánočních dobrot a rozdat si dárečky... a přitom si vystřelit ze zajímavých zbraní. To je součást vánočních svátků Aegis :-)
A protože nejsme sobci, s kamarády, kteří s námi nemohli být osobně, se podělíme alespoň malou "cenzurovanou" ochutnávkou toho, jak to tam vypadalo...

autor: Akademie Aegis, 26.12.2010  ::celý text:

Střelecký výcvik SPARTAN TACTICAL - Kurz v ČR vedený bývalým členem speciálních sil armády USA

Na konci září 2010 přijel do ČR na pozvání Akademie Aegis dlouholetý příslušník elitních speciálních sil americké armády, pan Jim Smith, aby zde mj. vedl výcvik pro vybranou skupinu účastníků. Na tomto holém konstatování by možná nebylo tolik zvláštního, vzhledem k tomu, že si Akademie Aegis takto zve instruktory z USA poměrně často... Výjimečnost a ojedinělost této návštěvy dostane zcela jiný rozměr, pokud se dozvíte, že se Jim Smith zúčastnil památné operace v somálském Mogadišu a dokonce je to „ten“, který byl jako odstřelovač z jednotky Delta Force na palubě prvního sestřeleného vrtulníku Black Hawk „Super 61“. Film Černý jestřáb sestřelen, zachycující ony události 3.10.1993 viděl z vás asi každý...

autor: Akademie Aegis, 23.12.2010  ::celý text:

POZNEJTE LÉPE SVÉHO GLOCKA! ...na oficiálním zbrojířském kurzu

Většina z vás si koupila zbraň, přečetla si (možná) návod nebo si nechala poradit od kamaráda jak pistoli rozebrat, jak se o ni starat atd. Nebo jste sami přicházeli věcem "na kloub" systémem pokus-omyl? Pokud jste však majitelem pistole Glock, tak se vám nyní nabízí možnost zcela jiná. Absolvovat autorizovaný "ZÁKLADNÍ ZBROJÍŘSKÝ KURZ GLOCK", který podstatně rozšíří vaše znalosti a dovednosti a který pro vás připravila Akademie Aegis ve spolupráci s MPI CZ s.r.o., výhradním zástupcem značky GLOCK v České republice.

autor: Akademie Aegis, 07.12.2010  ::celý text:

Instruktor z TDI na návštěvě v Praze

Na návštěvu do ČR přijel náš kolega a kamarád Petr Janda, externí instruktor výcvikového centra Tactical Defense Institute (Ohio, USA). Setkali jsme se s ním a strávili spolu příjemný čas, mj. i na střelnici.

autor: Akademie Aegis, 21.07.2010  ::celý text:

Útok na americkou základnu u Chóstu v Afghánistánu 30.12.2009: Nejčernější den pro CIA

Sebevražedný útok dvojitého agenta na základnu CIA v Afghánistánu je těžkou ranou pro Američany a jejich spojence a ukazuje na sílu džihádistické opozice. Celé pozadí a podrobnosti tohoto útoku jsou velmi zajímavé a připomínají špionážní thriller. Je samozřejmě obtížné oddělit pravdivé skutečnosti od dezinformací, i z otevřených zdrojů se však dá poskládat pravděpodobný průběh událostí, který tentokrát předčí fikci.

autor: Akademie Aegis, 15.07.2010  ::celý text:

TEST: karabinová konverze CAA Roni-G1 Změňte svého Glocka v malý samopal...

Myšlenka jednoduše udělat z krátké zbraně dlouhou je stará mnoho desítek let a historicky souvisela především se snahou lépe zvládat pistole střílející dávkou. Poslední dobou, a zejména poslední dva roky, zažíváme znatelnou renesanci různých "udělátek", které se pokouší o totéž... A jednou z konverzí, které nejvíce změní vzhled pistole na malý samopal, je typ Roni-G1 od izraelské firmy CAA.

autor: Aleš Vondráček, 13.07.2010  ::celý text:

Kurzy pro individuální zájemce z ozbrojených složek

Jak jistě víte, Akademie Aegis dlouhodobě provádí výcviky pro různé skupiny a jednotky z řad ozbrojených složek ČR. Přestože se setkáváme se vzrůstajícím zájmem o tento druh našich výcviků, někdy se nepodaří kurz oficiálně realizovat (ať už z finančních důvodů nebo nedostatku podpory od nadřízených v té které skupině...), přesto víme, že je mezi vámi mnoho nadšenců, kteří jsou ochotni do zvyšování své kvalifikace investovat svoje prostředky, čas a energii. A takových lidí my si v Akademie Aegis vážíme.

autor: Akademie Aegis, 12.05.2010  ::celý text:

další »

KURZY PODZIM 2011


K1 Základy obranné střelby
24-25.9.2011


K8 Týmová spolupráce
8.10.2011


K9 Skryté nošení
9.10.2011


K2 Pokročilé techniky obr.střelby
15-16.10.2011


K3 Expert
29-30.10.2011


K4 Obranná brokovnice
5-6.11.2011


Kurzy pro individuální zájemce z ozbrojených složek


testy
Ledvinka Aegis 3.GENERACE

testy
Výcvikový rok 2010
...pořádali jsme

testy
Na Štědrý den s Aegisem na střelnici

testy
Střelecký výcvik SPARTAN TACTICAL - Kurz v ČR vedený bývalým členem speciálních sil armády USA

testy
Základní zbrojířský kurz GLOCK Aegis/MPI CZ